Демографія — наука про народонаселення:

Скачать презентацию Демографія — наука   про народонаселення: Скачать презентацию Демографія — наука про народонаселення:

Развитие народонаселения.pptx

  • Количество слайдов: 20

>Демографія - наука   про народонаселення:  його чисельності, складу, розподілу  по Демографія - наука про народонаселення: його чисельності, складу, розподілу по території, що відбуваються в ньому зміни.

>  ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ НАРОДОНАСЕЛЕННЯ СВІТУ В даний час населення всього світу складає більше ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ НАРОДОНАСЕЛЕННЯ СВІТУ В даний час населення всього світу складає більше 6, 6 млрд. чоловік. У 1960 р. у світі налічувалося лише 3 млрд. людей, а в 1930 р. - тільки 2 млрд. Інакше кажучи, лише протягом півстоліття населення світу збільшилося більш ніж в 2 рази.

> Принципи розселення  Населення можна класифікувати також за принципами розселення  людей у Принципи розселення Населення можна класифікувати також за принципами розселення людей у великих і малих містах, селищах чи сільській місцевості. Це має важливе значення, адже спосіб життя людей значною мірою визначається тим, де вони живуть. Відмінності найбільш очевидні, коли ми спостерігаємо контраст між міською та сільською життям.

> В даний час розміщення населення все більше визначається географією міст, вони поступово стають В даний час розміщення населення все більше визначається географією міст, вони поступово стають основною формою розселення людей.

> Склад народонаселення Зазвичай ми вживаємо слово народонаселення (більш спрощено - населення) для позначення Склад народонаселення Зазвичай ми вживаємо слово народонаселення (більш спрощено - населення) для позначення сукупності людей, що проживають у межах певного політичного об'єднання. Наприклад, ми говоримо про населення країн, штатів, округів і міст. Цей термін також може відноситися до людей, які живуть у певній географічній або економічній зоні (наприклад, на Півдні Америки, в Азії чи Східній Європі).

> В І К Вікова структура народонаселення змінюється в різні періоди історії країни. У В І К Вікова структура народонаселення змінюється в різні періоди історії країни. У 1870 р. молоді люди складали більшість населення. До 1984 р. відсоток літніх значно підвищився, а відсоток молодих знизився. Ця зміна відбулася з кількох причин. У XIX ст. жінки, як правило, мали більше дітей, ніж у наш час. У той же час у минулому столітті середня тривалість життя людей була нижчою, ніж в наші дні. Тому люди похилого становили набагато меншу частину населення, ніж зараз.

>    ПОЛ У 1980 р. кількість хлопчиків перевищувало чисельність дівчаток. Співвідношення ПОЛ У 1980 р. кількість хлопчиків перевищувало чисельність дівчаток. Співвідношення чоловіків і жінок з різних вікових груп називається коефіцієнтом статі. Він підраховується шляхом ділення числа чоловіків на кількість жінок і множення отриманого результату на 100. Іншими словами, якщо населення становить 10 чоловіків і 10 жінок - коефіцієнт підлоги дорівнює 100.

>  Вік та стать - найголовніші чинники, що впливають на склад населення. Суспільство, Вік та стать - найголовніші чинники, що впливають на склад населення. Суспільство, в якому порушено рівновагу цих елементів, стикається з особливими проблемами. Це видно на прикладі населення Радянського Союзу наприкінці 50 -х років.

>    ПРИНЦИПИ     РОЗСЕЛЕННЯ    ПРИНЦИПИ РОЗСЕЛЕННЯ Населення можна класифікувати також за принципами розселення людей у великих і малих містах, селищах чи сільській місцевості. Це має важливе значення, адже спосіб життя людей значною мірою визначається тим, де вони живуть. Відмінності найбільш очевидні, коли ми спостерігаємо контраст між міською та сільською життям.

> СІМЕЙНИЙ СТАН Сімейний  стан населення визначається шляхом підрахунку числа людей, які входять СІМЕЙНИЙ СТАН Сімейний стан населення визначається шляхом підрахунку числа людей, які входять до категорії самотніх, які перебували у шлюбі, вдів і вдівців, розведених. Дані про сімейний стан тісно пов'язані зі здатністю до відтворення потомства і показником зростання населення. Високий рівень шлюбів сприяє підвищенню народжуваності.

>  ПОХОДЖЕННЯ  Місце народження, раса, мова та етнічна приналежність, а також статус ПОХОДЖЕННЯ Місце народження, раса, мова та етнічна приналежність, а також статус переселенця або біженця - основні фактори, що характеризують будь населення. Групуючи людей відповідно до їх расою і місцем проживання, бюро перепису населення має можливість враховувати переміщення населення в центральні великі міста і прилеглі до них райони.

>  ОСНОВНІ ФАКТОРИ, ЩО  ВПЛИВАЮТЬ НА ЗМІНУ   НАРОДОНАСЕЛЕННЯ  ОСНОВНІ ФАКТОРИ, ЩО ВПЛИВАЮТЬ НА ЗМІНУ НАРОДОНАСЕЛЕННЯ ФЕРТИЛЬНіСТЬ "Рух" населення виражається в його зростанні, застої або занепаді. Однією з найбільш очевидних причин цих тенденцій є рівень фертильності населення. Рівень фертильності позначає число дітей, яких жінка народжує протягом усього свого життя.

> Економічні та соціальні фактори Наприклад велика кількість студентів, які надійшли в коледжі в Економічні та соціальні фактори Наприклад велика кількість студентів, які надійшли в коледжі в 60 -і роки. Ці студенти народилися в повоєнні роки, коли сприятливі соціальні та економічні умови вселяли в людей віру, що вони зможуть забезпечити дітей. Перед цим, протягом 20 -х і 30 -х років, відбулося різке зниження народжуваності. Люди були стурбовані. Вони відчували, що просто не можуть дозволити собі мати дітей.

>  Інші фактори     Народжуваність пов'язана і з іншими чинниками. Інші фактори Народжуваність пов'язана і з іншими чинниками. Як правило, люди, чий статус високий, схильні мати менше дітей, ніж люди з низьким статусом, хоча за останні десятиліття це розходження стало менш помітним. Те ж саме відноситься і до освіти. Високоосвічені жінки зазвичай мають менше дітей, ніж ті у кого рівень освіти нижче, хоча цей розрив також скорочується. Релігія і раса, ймовірно, теж впливають на фертильність.

>   СМЕРТНІСТЬ Якщо рівні народжуваності та смертності однакові (і в суспільстві немає СМЕРТНІСТЬ Якщо рівні народжуваності та смертності однакові (і в суспільстві немає міграції ні в країну, ні з неї), чисельність населення не змінюється. Це називається нульовим приростом народонаселення (НПН). Якщо рівень смертності вищий, ніж рівень народжуваності, чисельність населення зменшується. Вона підвищується, коли рівень народжуваності перевищує рівень смертності.

>МІГРАЦІЯ МІГРАЦІЯ

> НАРОДОНАСЕЛЕННЯ І  СОЦІАЛЬНІ ЗМІНИ У деяких випадках зміни у структурі населення можуть НАРОДОНАСЕЛЕННЯ І СОЦІАЛЬНІ ЗМІНИ У деяких випадках зміни у структурі населення можуть сприяти невідкладному зміни соціальних і політичних інститутів. Наприклад, зростання населення або зміна його вікового, статевого або етнічного складу часто ускладнюють політичний процес. У невеликій однорідної спільності можна покладатися на неформальні політичні механізми або форми співучасті людей у політичному житті. Але якщо населення швидко збільшується і на сцену виходять люди з різною середовища, ці неформальні механізми можуть виявитися застарілими. Можуть виникнути нові структури, які сприяють виконанню вимог різних верств населення, наприклад політичні партії. Коротше кажучи, в міру зміни чисельності та складу населення часто змінюються і політичні інститути.

>    Висновок Наpодонаселення — цілісне соціальне явище pеальної дійсності. Воно має Висновок Наpодонаселення — цілісне соціальне явище pеальної дійсності. Воно має складні й p ізноманітні зв'язки з іншими соціальними, економічними, біологічними явищами, а тому й вивчається багатьма суспільними науками з позицій основного п p едмета дослідження кожного з них. Оскільки будь-який індивід — це водночас об'єкт і біологічний, і соціальний, і економічний, то й вивчають його багато суспільних і п p и p одничих наук. Тобто дати виче ха p акте p истику населення, п p оцесів, які в ньом відбуваються, а тим більше — виявити п p ичини цих пpоцесів та пеpедбачити їхні наслідки, спиpаючись на дані та методи однієї демографії, неможливо. Тому в п p оцесі p озвитку сфо p мувався особливий науковий напpямок — система знань пpо наpодонаселення.

>   Література Стешенко В. С. Вивчення відтворення народонаселення: теротичні проблеми. Київ, 1981 Література Стешенко В. С. Вивчення відтворення народонаселення: теротичні проблеми. Київ, 1981 Народонаселення. Енцеклопедічеський словник. - М. , 1994 http: //revolution. allbest. ru/moscow/00021093_0. htm l- розвиток народонаселення, http: //bukvar. su/kraevedenie-i-jetnografija/154746 - Razvitie-narodonaseleniya. html

> Міністерство науки, молоді та спорту України Миколаївський національний університет ім. В. О. Міністерство науки, молоді та спорту України Миколаївський національний університет ім. В. О. Сухомлинського Презентація на тему: «Розвиток народонаселення» (№ 5) Кафедра теоретичної та прикладної психології Розробили студентки 227 групи Затхей О. І. Кравцова О. О. Перевірила Опанасенко Л. А. Миколаїв 2012