Скачать презентацию Дельфінотерапія Виконала студентка 4 -го курсу медичного факультету Скачать презентацию Дельфінотерапія Виконала студентка 4 -го курсу медичного факультету

Delfinoterapiya.pptx

  • Количество слайдов: 16

Дельфінотерапія Виконала студентка 4 -го курсу, медичного факультету № 2, групи 34 Волотівська Юлія Дельфінотерапія Виконала студентка 4 -го курсу, медичного факультету № 2, групи 34 Волотівська Юлія

 Дельфінотерапія — альтернативний нетрадиційний вид медико-психологічної реабілітації дітей та дорослих. Це спеціально організований Дельфінотерапія — альтернативний нетрадиційний вид медико-психологічної реабілітації дітей та дорослих. Це спеціально організований процес, що протікає під наглядом ряду фахівців: лікаря, ветеринара, тренера, психолога (психотерапевта, дефектолога, педагога).

Історія розвитку дельфінотерапії Даний метод лікування був відкритий британськими вченими в кінці 1970 -х Історія розвитку дельфінотерапії Даний метод лікування був відкритий британськими вченими в кінці 1970 -х років. Перший офіційний сеанс дельфінотерапії був застосований у 1971 році антропологом Бетсі Сміт, яка дослідила в цей час відносини дельфіна з людиною, і психологом Девідом Натансоном, який працював з розумово відсталими дітьми у Флоридському Міжнародному Університеті. Вони спостерігали за поведінкою тварин у той період, коли діти з синдромом Дауна спілкувалися з дельфінами у воді.

Через тридцять років, досвід утримання та використання чорноморських дельфінів-афалінів у неволі дозволив групі вчених Через тридцять років, досвід утримання та використання чорноморських дельфінів-афалінів у неволі дозволив групі вчених науководослідного центру «Державний Океанаріум» м. Севастополя в 1987 р. розробити і успішно випробувати методику оздоровчої релаксації та психологічної реабілітації людей з участю дельфінів (Лукіна Л. Н. , 1994). Член Королівського Медичного Товариства в Англії доктор Horace Doobs розробив методику лікування людей з важкими депресіями.

В Ізраїлі на узбережжі Червоного моря в центрі досліджень міста Ейлат фахівці під керівництвом В Ізраїлі на узбережжі Червоного моря в центрі досліджень міста Ейлат фахівці під керівництвом Sophie Donio (1997) працюють з дітьми, що страждають посттравматичним синдромом, аутизмом, дизлексії, глухонімота. У Японії було проаналізовано психологічний стан 90 чоловік до і після спілкування з дельфіном. доктор Dave Nathanson досліджує вплив процедур дельфінотерапії на дітей з труднощами комунікацій

Фізіологічні механізми дії - ультразвуковий вплив дельфіна - рефлексотерапія - віброакустичний вплив - гідромасаж Фізіологічні механізми дії - ультразвуковий вплив дельфіна - рефлексотерапія - віброакустичний вплив - гідромасаж

Етапи курсу Підготовчий. Збір анамнезу, знайомство з індивідуальними особливостями дитини, бесіда з батьками, отримання Етапи курсу Підготовчий. Збір анамнезу, знайомство з індивідуальними особливостями дитини, бесіда з батьками, отримання запиту, спільне складання плану корекційної роботи. Основний. Проведення корекційної роботи. У роботі переважно використовується ігровий метод. Ігри підбиралися таким чином, щоб сприяти рішення поставлених корекційних завдань. Гра є однією з основних складових психічного розвитку дитини, і в той же час дельфіни зазвичай відрізняються підвищеною ігровий активністю, тому тварини і діти грають один з одним багато і охоче. Залежно від фізичних і психологічних можливостей, діти грають з дельфінами в м'яч/у футбол і волейбол/, спілкуються з дельфінами, гладять їх руками і ногами, обіймають їх, коли тварини виходять на поміст по команді тренера. Гра йде або під наглядом психолога, або при безпосередній його участі. Спілкування з дельфінами, гра з ними поєднується з виконанням фізичних вправ, спрямованих на розвиток крупної моторики, орієнтацію в просторі, а також займаються ліпленням, малюванням, грають у ляльковий театр. На заняттях також застосовуються різні психотерапевтичні прийоми. Заключний. Порівняння висновків фахівців: педагогів-дефектологів, фахівців по руху, дитячих психологів, які тривалий час спостерігали клієнтів, до і після дельфінотерапії.

Основні показання до дельфінотерапії - дитячий церебральний параліч (ДЦП) ; - ранній дитячий аутизм Основні показання до дельфінотерапії - дитячий церебральний параліч (ДЦП) ; - ранній дитячий аутизм (РДА ) ; - синдром Дауна та інша генетична патологія ; - мінімальна мозкова дисфункція ( ММД) або синдром дефіциту уваги з гіперактивністю (СДУГ ) ; - функціональні порушення центральної нервової системи ( ЦНС) ; - розумова відсталість ( крім глибокої ступеня) , розлади мови і слуху; - нейросенсорна туговухість (НСТ ) ; - неврози , посттравматичні стресові розлади ( ПТСР ) ; - депресивні розлади неендогенного характеру ( субдепрессівного рівень ) ; - розлади пам'яті , порушення здатності до навчання ; - Синдром хронічної втоми; - м´язова астенія; - постравматичні розлади; - вегетосудинна дистонія; - Захворювання опронорухового апарату;

Протипоказання до дельфінотерапії - хворі на епілепсію; - гострі інфекційні захворювання; - онкологічні хворі; Протипоказання до дельфінотерапії - хворі на епілепсію; - гострі інфекційні захворювання; - онкологічні хворі; - стандартні протипоказання для реабілітаційного лікування в умовах санаторно-курортного закладу.

Дельфінотерапія – метод соціальної реабілітації для дітей з аутизмом Дельфінотерапія при аутизмі вчить дитину Дельфінотерапія – метод соціальної реабілітації для дітей з аутизмом Дельфінотерапія при аутизмі вчить дитину невербальним , тактильним і емоційним контактам , позбавляє від багатьох страхів. Індивідуальна програма ігрових вправ з дельфіном навчає дитину спілкуванню і взаємодії з твариною , розширює її кругозір , орієнтує у просторі , стимулює фізичний і психомовного розвитку . На заняттях за участю психолога та Дельфінологи закріплюються позитивні моделі поведінки та спілкування. Дитина вчиться самостійності та незалежності. Це допомагає дитині перейти до конструктивних відносин і соціальним контактам поза дельфінарію.

Ще один важливий момент використання дельфінотерапії - вплив на організм дитини ультрависокими частотами , Ще один важливий момент використання дельфінотерапії - вплив на організм дитини ультрависокими частотами , випромінюваними сонаром дельфіна , призводить до вироблення ендорфінів (гормони щастя). Ендорфіни сприяють лікуванню аутизму : стимулюють мозкову діяльність , покращують процеси мислення і запам'ятовування , підвищують імунітет. Сеанси дельфінотерапії покращують настрій дитини та її загальний тонус.

Дельфінотерапія для дітей із синдромом Дауна Спеціально навчені дельфіни занурюють дитини в світ чуйного Дельфінотерапія для дітей із синдромом Дауна Спеціально навчені дельфіни занурюють дитини в світ чуйного тактильного контакту і ультразвукового загального впливу . Ігри та заняття з « усмішливими » дельфінами розвивають м'язовий корсет дитини, її моторні і мовні навички. Ультразвук з сонара дельфіна благотворно впливає на центральну нервову систему , зміцнює імунітет , покращує функцію внутрішніх органів і ендокринних залоз. Заняття з дельфінами навчають хворої дитини самостійності та незалежності від сторонньої допомоги. Дитина запам'ятовує позитивні моделі поведінки в незнайомій обстановці і надалі легше адаптується в соціумі.

Дельфінотерапія – психо-фізична реабілітація у хворих на ДЦ П Тактильні відчуття - важливий елемент Дельфінотерапія – психо-фізична реабілітація у хворих на ДЦ П Тактильні відчуття - важливий елемент терапіі. Торкаючись до біологічно активних точок на тілі дитини , дельфін стимулює рефлекторні зони нервової системи. Залежно від ситуації терапевт пропонує помацати дельфіна руками , якщо є рухові порушення верхніх кінцівок , або ногами. З кожним наступним заняттям елементи усложняются. Со часом дитина починає звикати до тварин і встановлюється контакт. Одним з ефектів є гідромасаж внутрішніх органів і шкірних покривів. Дельфін постійно працює своїм потужним хвостовим плавником , створюючи руху потоків води навколо себе. До того ж вода дає відчуття невагомості , знижує навантаження з суглобів і тренує м'язи , що особливо важливо при рухових порушеннях.

Дельфінотерапія для вагітних Доброзичливе ставлення дельфінів до людини - унікальне явище, яке викликає позитивні Дельфінотерапія для вагітних Доброзичливе ставлення дельфінів до людини - унікальне явище, яке викликає позитивні зміни в психоемоційної сфері людини, спілкується з дельфіном. Позитивні емоції, які відчувають при спілкуванні з дельфінами, зменшують можливі впливу психотравмуючих стресогенних факторів на психоемоційну сферу людини, і, звичайно ж, вагітної жінки.

План проведення занять для вагітних 1 ) Спілкування з дельфіном , погладжування , гра. План проведення занять для вагітних 1 ) Спілкування з дельфіном , погладжування , гра. ( 10 хв. ) 2 ) Плавання з дельфіном , під спеціально підібрану музику. ( 10 хв. ) 3 ) Спільне малювання в парі , - дельфін і жінка , спрямований на подальший взаємодія в парі під час пологів , післяпологове взаємодію з малюком. ( 5 хв. ) 4 ) Релаксація , під музику під яку відбувалося спілкування з дельфіном. ( 25 мін. ) 5 ) Використання морської тематики в арт- терапії на наступних заняттях з підготовки до пологів. 6 ) Арт - терапія, спрямована на прийняття майбутньої дитини , свого материнства , під музику , під яку відбувалося спілкування з дельфіном. ( 35 хв) 7 ) Використання образу дельфіна , досвіду спілкування з ним , у придбанні навичок саморегуляції , дихальних технік , контактної імпровізації. 8 ) Боді- арт із залученням дельфіна , з подальшим використанням значимих образів і символів , на наступних заняттях.

Дякую за увагу Дякую за увагу