Скачать презентацию Цунамі у перекладі з японської-довга хвиля — Скачать презентацию Цунамі у перекладі з японської-довга хвиля —

ad878953159d5f570e51ba5dba790b78.ppt

  • Количество слайдов: 10

 Цунамі (у перекладі з японської-довга хвиля) - це довгі хвилі, породжувані потужним впливом Цунамі (у перекладі з японської-довга хвиля) - це довгі хвилі, породжувані потужним впливом на всю товщу води в океані або іншій водоймі.

Причини виникнення? цунамі: 1). Підводний землетрус (близько 85% всіх цунамі). При землетрусі під водою Причини виникнення? цунамі: 1). Підводний землетрус (близько 85% всіх цунамі). При землетрусі під водою утворюється вертикальне переміщення дна: частина дна опускається, а частина піднімається. Поверхня води приходить в коливальний рух по вертикалі, прагнучи повернутися до вихідного рівня, - середнього рівня моря, - і породжує серію хвиль.

2). вулканічні виверження (близько 5% всіх цунамі). Великі підводні виверження володіють таким же ефектом, 2). вулканічні виверження (близько 5% всіх цунамі). Великі підводні виверження володіють таким же ефектом, що і землетруси. При сильних вулканічних вибухах утворюються не тільки хвилі від вибуху, але вода також заповнює порожнини від вивергнутого матеріалу або навіть кальдеру в результаті чого виникає довга хвиля. 3). Зсуви. Цунамі такого типу виникають часто (близько 7% всіх цунамі). 9 липня 1958 в результаті землетрусу на Алясці в бухті Літуйя виник зсув. Маса льоду і земних порід обрушилася з висоти 900 м. Утворилася хвиля, що досягла на протилежному березі бухти висоти більше 500 м.

 4). Людська діяльність. У наше століття атомної енергії у людини в руках з'явився 4). Людська діяльність. У наше століття атомної енергії у людини в руках з'явився засіб викликати за своїм уподобанням струси, раніше доступні лише природі. У 1946 році США зробили в морській лагуні глибиною 60 м підводний атомний вибух з тротиловим еквівалентом 20 тис. тонн. Виникла при цьому хвиля на відстані 300 м від вибуху піднялася на висоту 28, 6 м, а в 6, 5 км від епіцентру що сягала 1, 8 м.

5). Вітер може викликати великі хвилі (приблизно до 20 м), але такі хвилі не 5). Вітер може викликати великі хвилі (приблизно до 20 м), але такі хвилі не є цунамі, так як вони короткоперіодні і не можуть викликати затоплення на березі. Проте можливо освіти метео-цунамі при різкій зміні тиску або при швидкому переміщенні аномалії атмосферного тиску. 6). Падіння метеорита може викликати величезне цунамі, так як, маючи величезну швидкість падіння, дані тіла мають також колосальну кінетичну енергію, яка буде передана воді, наслідком чого і буде хвиля.

 Ознаки появи цунамі: 1). Раптовий швидкий відхід води від берега на значну відстань Ознаки появи цунамі: 1). Раптовий швидкий відхід води від берега на значну відстань і осушка дна, при цьому зтихає шум прибою. Чим далі відступило море, тим вище можуть бути хвилі цунамі.

 2). Землетрус. Епіцентр землетрусу знаходиться, як правило, в океані. На березі землетрус зазвичай 2). Землетрус. Епіцентр землетрусу знаходиться, як правило, в океані. На березі землетрус зазвичай набагато слабкіший, а часто його немає взагалі.

 Наслідки Цунамі: Наслідки Цунамі:

Найбільші Цунамі на Землі: Камчатка (Росія) 1952 рік. Аляска (США) 1957 і 1958 роки. Найбільші Цунамі на Землі: Камчатка (Росія) 1952 рік. Аляска (США) 1957 і 1958 роки. Аляска (США) 1964 рік. Нова Гвінея 1998 рік. Японія 2004 і 2005 роки. Азія 2004 рік.