Будівлі і споруди та їх поведінка в умовах

Скачать презентацию Будівлі і споруди та їх поведінка в умовах Скачать презентацию Будівлі і споруди та їх поведінка в умовах

bіs_2017lekciya_1.ppt

  • Размер: 130.0 Кб
  • Автор:
  • Количество слайдов: 18

Описание презентации Будівлі і споруди та їх поведінка в умовах по слайдам

Будівлі і споруди та їх поведінка в умовах пожежі Частина 3. Згинальні та стиснутіБудівлі і споруди та їх поведінка в умовах пожежі Частина 3. Згинальні та стиснуті будівельні елементи ЛЕКЦІЯ 11. . ТЕРМІНИ ТАТА ВИЗНАЧЕННЯ. ОСНОВНІ ВИМОГИ ДО ДО БУДІВЕЛЬНИХ КОНСТРУКЦІЙ. ГАЛУЗЬ ЗАСТОСУВАННЯ.

План лекції: 1. 1. Основні терміни в галузі пожежної безпеки. 2. 2. Небезпечні факториПлан лекції: 1. 1. Основні терміни в галузі пожежної безпеки. 2. 2. Небезпечні фактори пожежі. 3. 3. Основні вимоги пожежної безпеки будівельних конструкцій.

  1. Основні терміни в галузі пожежної безпеки.  Основні терміни та їх 1. Основні терміни в галузі пожежної безпеки. Основні терміни та їх визначення в галузі пожежної безпеки регламентуються ДСТУ 2272 : : 2006 «Пожежна безпека. Терміни та визначення основних понять» . Пожежа – позарегламентний процес знищення або пошкодження вогнем майна, під час якого виникають чинники, небезпечні для живих істот і довкілля.

Цивільний захист - - система організаційних, інженерно-технічних,  санітарно-гігієнічних, протиепідемічних та інших заходів, якіЦивільний захист — — система організаційних, інженерно-технічних, санітарно-гігієнічних, протиепідемічних та інших заходів, які здійснюються центральними і місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підпорядкованими їм силами і засобами, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності, добровільними рятувальними формуваннями, що забезпечують виконання цих заходів з метою запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій, які загрожують життю та здоров’ю людей, завдають матеріальних збитків у мирний час і в особливий період. .

Серед основних заходів у сфері цивільного захисту у розділі інженерного захисту території слід виділити:Серед основних заходів у сфері цивільного захисту у розділі інженерного захисту території слід виділити: — — будівництво споруд, будинків, інженерних мереж та транспортних комунікацій із заданими рівнями безпеки і надійності. .

 Пожежна безпека - в- в ідсутність неприпустимого ризику виникнення та та розвитку пожежі Пожежна безпека — в- в ідсутність неприпустимого ризику виникнення та та розвитку пожежі та пов’язаної з нею можливості завдання шкоди живим істотам, матеріальним цінностям і довкіллю. . ПП ожежна безпека об’єкт уу — с- с тан об’єкт уу , за якого ймовірність виникнення і розвитку пожежі та та ймовірність впливу небезпечних чинників пожежі не не перевищують унормованих допустимих значень. .

 ПП ожежна небезпека об’єкт уу - с- с укупність чинників, які зумовлюють можливість ПП ожежна небезпека об’єкт уу — с- с укупність чинників, які зумовлюють можливість виникнення та (або) розвитку пожежі на об’єкті. . Пожежна безпека об ’’ єкту — стан об’єкту, за якого з регламентованою ймовірністю виключається можливість виникнення і розвитку пожежі та впливу на людей небезпечних факторів пожежі, а також забезпечується захист матеріальних цінностей.

2. 2. Небезпечні фактори пожежі поділяються на первинні  і і вторинні. . До2. 2. Небезпечні фактори пожежі поділяються на первинні і і вторинні. . До До первинних відносять : : відкрите полум « я та іскри; підвищення температури в осередку пожежі; втрата видимості внаслідок задимлення; виділення токсичних продуктів горіння; вигорання кисню.

Вторинні фактори : :  шматки або уламки будівельних конструкцій або агрегатів, які можутьВторинні фактори : : шматки або уламки будівельних конструкцій або агрегатів, які можуть відділитися внаслідок дії високої температури; токсичні або радіоактивні речовини, що витікають з резервуарів або ємностей, пошкоджених дією високої температури; ураження електричним струмом внаслідок пошкодження електромереж при пожежі; можливість вибуху; безпосередній вплив вогнегасних речовин на людину.

3. 3.  Основною вимогою пожежної безпеки  до до будь-якої несучої конструкції будівлі3. 3. Основною вимогою пожежної безпеки до до будь-якої несучої конструкції будівлі є забезпечення її вогнестійкості. . У свою чергу, вогнестійкість визна-чається як здатність будівельних конструкцій чинити опір дії високої температури протягом визначеного часу, зберігаючи при цьому несучу здатність, не утворюючи наскрізних тріщин і не прогріваючись. Показником вогнестійкості є є межа вогнестійкості , тобто інтервал часу (у хвилинах) від початку вогневого випробування за стандартним температурним режимом до настання того чи іншого граничного стану. .

СТУПІНЬ ВОГНЕСТІЙКОСТІ – – нормована характеристика вогнестійкості будівель і споруд, що визначається межею вогнестійкостіСТУПІНЬ ВОГНЕСТІЙКОСТІ – – нормована характеристика вогнестійкості будівель і споруд, що визначається межею вогнестійкості основних будівельних конструкцій. Ступінь вогнестійкості будинку встановлюють залежно від його призначення, категорії з вибухопожежної та пожежної небезпеки, висоти (поверховості), площі поверху в межах протипожежного відсіку. Ступінь вогнестійкості будинку визначається межами вогнестійкості його окремих будівельних конструкцій та межами поширення вогню по цих конструкціях відповідно. .

У деяких випадках процес випробування конструкцій на вогнестійкість називається стандартною пожежею  (процес зміниУ деяких випадках процес випробування конструкцій на вогнестійкість називається стандартною пожежею (процес зміни температури у випробувальній установці контрольований і повинен відповідати стандартним вимогам). У загальному випадку граничним називається такий стан конструкції , при досягненні якого її подальша експлуатація неможлива. Стосовно вогнестійкості, це означає, що конструкція по досягненні граничного стану втрачає вогнестійкість.

Існує три граничні стани за вогнестійкості : :  втрата несучої здатності , щоІснує три граничні стани за вогнестійкості : : втрата несучої здатності , що характеризується руйнуванням конструкції або її деформацією під дією зовнішнього навантаження і високої температури (R)(R) ; ; втрата цілісності конструкції , , що що характеризується утворенням наскрізних отворів або тріщин в конструкції, крізь які передається полум « я, висока температура і продукти горіння. Конструкція при цьому зберігає несучу здатність і не руйнується (E)(E) ; ;

 втрата теплоізолюючої здатності , , що характеризується прогріванням не обігрівної поверхні конструкції до втрата теплоізолюючої здатності , , що характеризується прогріванням не обігрівної поверхні конструкції до критичних температур, конструкція починає випромінювати теплову енергію (I)(I). . Якщо хоча б один із цих граничних станів буде зафіксовано, то вважається, що конструкція досягла межі вогнестійкості. На сьогоднішній день відповідно до вимог нормативних документів межу вогнестійкості можна визначити експериментальним або розрахунковим шляхом.

Показником вогнестійкості всієї будівлі в в цілому є ступінь вогнестійкості , ,  аПоказником вогнестійкості всієї будівлі в в цілому є ступінь вогнестійкості , , а а межа вогнестійкості стосується окремо взятої конструкції. . Ступінь вогнестійкості – нормативна характеристика будівель в цілому, яка залежить від межі вогнестійкості її конструктивних елементів. Взаємозв`язок між межею вогнестійкості і ступенем вогнестійкості встановлено у ДБН В 1. 1. -7 -2002 «Захист від пожежі. Пожежна безпека будівель та споруд» . (табл. 4).

Існує 8 8 ступеней вогнестійкості – – I, II,  III, IIIа, IIIб, IVа,Існує 8 8 ступеней вогнестійкості – – I, II, III, IIIа, IIIб, IVа, IVб, V. Найбільш вогнестійкі будівлі відносять до I ступеня, найменш вогнестійкі — V. Загальна методика визначення ступеня вогнестійкості : : визначення межі вогнестійкості конструктивних елементів; відповідно до табл. 4 ДБН В 1. 1. -7 -2002 встановлюють, якій межі вогнестійкості відповідає кожний конструктивний елемент; результати порівнюють між собою, найнижча межа вогнестійкості визначається як загальний ступінь для всієї будівлі.

Показником здатності будівельних конструкцій розповсюджувати полум `` я є межа поширення полум ’’ яяПоказником здатності будівельних конструкцій розповсюджувати полум « я є межа поширення полум ’’ яя , яка поділяється на три групи : : М 0 М 0 – не розповсюджує полум ’’ я, відповідає конструкціям із негорючих матеріалів (бетон, сталь, цегла, тощо); М 1 М 1 – розповсюдження полум « я по горизонтальних конструкціях не перевищує 25 см, а по вертикальних – не більш 40 см; М 2 М 2 – по горизонтальних конструкціях полум « я розповсюджується більш ніж на 25 см, а по вертикальних – більше ніж на 40 см.

Запитання для самостійної підготовки:  Яким документом регламентуються терміни у галузі пожежної безпеки? Запитання для самостійної підготовки: Яким документом регламентуються терміни у галузі пожежної безпеки? Дайте визначення поняттю «Пожежа» . Які існують ступені вогнестійкості будівель? Яка ступінь вогнестійкості вважається найвищою, а яка – найнижчою? Дайте визначення поняттю «Вогнестійкість» . У яких одиницях вимірюється межа вогнестійкості? Дайте характеристику першої групи конструкцій за поширенням вогню. Дайте характеристику другої групи конструкцій за поширенням вогню. Дайте характеристику третьої групи конструкцій за поширенням вогню. Наведіть первинні небезпечні фактори пожежі. Наведіть вторинні небезпечні фактори пожежі. Що таке межа вогнестійкості? Що таке ступінь вогнестійкості? Наведіть граничні стани конструкцій за вогнестійкістю. Дайте характеристику І-го граничного стану за вогнестійкістю. Дайте характеристику ІІ-го граничного стану за вогнестійкістю. Дайте характеристику ІІІ-го граничного стану за вогнестійкістю.

Зарегистрируйтесь, чтобы просмотреть полный документ!
РЕГИСТРАЦИЯ