Скачать презентацию Автопортрет Т Шевченка Усе знесла й перемогла його Скачать презентацию Автопортрет Т Шевченка Усе знесла й перемогла його

Презентация Т.Г.Шевченко.ppt

  • Количество слайдов: 91

Автопортрет Т. Шевченка Усе знесла й перемогла його любові сила. Того великого вогню і Автопортрет Т. Шевченка Усе знесла й перемогла його любові сила. Того великого вогню і смерть не погасила. Леся Українка

200 -річчю з дня народження художника та поета Тараса Григоровича Шевченка присвячується 200 -річчю з дня народження художника та поета Тараса Григоровича Шевченка присвячується

Національний музей Т. Г. Шевченка на Україні Національний музей Т. Г. Шевченка на Україні

Меморіальна майстерня Т. Г. Шевченка Меморіальна майстерня Т. Г. Шевченка

Одним з кращих зразків монументальної Шевченкіани у світі та кращим пам’ятником Т. Шевченку в Одним з кращих зразків монументальної Шевченкіани у світі та кращим пам’ятником Т. Шевченку в Україні вважається пам’ятник, встановленний у Харкові у 1935 році. Автори – скульптор Матвій Манізер та архітектор Йосиф Лангбард.

Пам’ятник Т. Шевченку в Москві Пам’ятник Т. Шевченку в Москві

Пам’ятник у м. Баку Молодий Т. Шевченко Пам’ятник у м. Баку Молодий Т. Шевченко

Пам’ятник Т. Шевченку в Дніпродзержинську Пам’ятник Т. Шевченку в Дніпродзержинську

Думи мої, думи мої, Лихо мені з вами! Нащо стали на папері Сумними рядами? Думи мої, думи мої, Лихо мені з вами! Нащо стали на папері Сумними рядами? . . Чом вас вітер не розвіяв В степу, як пилину? Чом вас лихо не приспало, Як свою дитину? . .

К. О. Трутовський Т. Г. Шевченко з кобзою над Дніпром К. О. Трутовський Т. Г. Шевченко з кобзою над Дніпром

Тарас Григорович Шевченко, як художник займає одне із найпочесніших місць в українському образотворчому мистецтві. Тарас Григорович Шевченко, як художник займає одне із найпочесніших місць в українському образотворчому мистецтві. Він був одним з перших художників, які прокладали новий реалістичний напрям критичного реалізму в українському мистецтві. Загальновідомо, що Шевченко був одним із зачинателів і першим видатним майстром офорту у вітчизняному мистецтві.

Батьківська хата У Кирилівці Батьківська хата У Кирилівці

У лютому 1831 року на вулицях Петербурга з’явилася валка втомлених людей. Один хлопчина звертав У лютому 1831 року на вулицях Петербурга з’явилася валка втомлених людей. Один хлопчина звертав на себе увагу тим, що незважаючи на зимову пору, був майже босий. Це був кріпак поміщика Енгельгарда Тарас.

 Портрет П. В. Енгельгардта Портрет П. В. Енгельгардта

Через нестачу денного часу і заклопотаність, бажання стати справжнім художником змушувало Шевченка в білі Через нестачу денного часу і заклопотаність, бажання стати справжнім художником змушувало Шевченка в білі ночі виходити в Літній сад і змальовувати статуї. Тут відбулась перша зустріч Тараса із своїм земляком – художником І. Сошенком, який дав йому поради і консультації та познайомив з видатними діячами російської і української культур (Карлом Брюлловим, Василем Григоровичем, Олексієм Венеціановим, Василем Жуковським, Євгеном Гребінкою), спільними зусиллями яких було викуплено з кріпацтва талановитого юнака. Це дало право Шевченку вступити до Академії мистецтв.

 Т. Шевченко у П. Брюлова. Т. Шевченко у П. Брюлова.

Навесні 1846 р. у Києві Шевченко знайомиться з членами таємного Кирило-Мефодіївського товариства і стає Навесні 1846 р. у Києві Шевченко знайомиться з членами таємного Кирило-Мефодіївського товариства і стає його членом. У березні 1847 р. товариство було розгромлене. Почалися арешти. Шевченка заарештували 5 квітня 1847 р. “За створення підбурливих і найвищою мірою зухвалих віршів” Почалися місяці принизливої муштри. 23 квітня 1850 р. Шевченка заарештували вдруге за порушення царської заборони писати й малювати, але з негласного дозволу безпосереднього начальства він створює сотні малюнків і начерків.

У солдатах Автопортрет 1847 р. У солдатах Автопортрет 1847 р.

Зустріч козака зі смертю n в Зустріч козака зі смертю n в

Покарання шпіцрутенами Покарання шпіцрутенами

n Покарання колодкою n Покарання колодкою

Біблійні теми у творчості Т. Г. Шевченка Біблійні теми у творчості Т. Г. Шевченка

Розп’яття Розп’яття

Голова матері Голова матері

Натурщик у позі Св. Себаст’яна Натурщик у позі Св. Себаст’яна

Воздвиженський монастир у Полтаві Воздвиженський монастир у Полтаві

 Видубицький монастир у Києві Видубицький монастир у Києві

 Перша подорож Шевченка на Україну тривала близько восьми місяців. Він відвідав десятки міст Перша подорож Шевченка на Україну тривала близько восьми місяців. Він відвідав десятки міст і сіл України, спілкувався з селянами, познайомився з численними представниками української інтелігенції й освіченими поміщиками (зокрема, з П. Кулішем, братом засланого декабриста С. Волконського — М. Рєпніним). Він багато малює, виконує ескізи до альбому офортів “Живописна Україна”, який задумав як періодичне видання, присвячене історичному минулому й сучасному народному побуту України. Єдиний випуск цього альбому вийшов у Петербурзі у 1844 році.

Тополя Тополя

Хлопчик з собакою у лісі Хлопчик з собакою у лісі

Будинок Котляревського в Полтаві Будинок Котляревського в Полтаві

 Гористий острів Миколи I Гористий острів Миколи I

Аскольдова могила Аскольдова могила

 Пейзаж з кам’яними бабами Пейзаж з кам’яними бабами

 У Києві У Києві

Вітер з гаєм розмовляє, Шепче з осокою, Пливе човен по Дунаю Один за водою. Вітер з гаєм розмовляє, Шепче з осокою, Пливе човен по Дунаю Один за водою. Пливе човен води повен, Ніхто не спиняє, Кому спинить — рибалоньки На світі немає. Поплив човен в синє море, А воно заграло, — Погралися гори-хвилі — І скіпок не стало.

Шхуни у порта Кос-Арал Шхуни у порта Кос-Арал

 На Аралі На Аралі

Ілюстрація до твору У. Шекспіра Король Лир Ілюстрація до твору У. Шекспіра Король Лир

 Ілюстрація до романа М. В. Гоголя «Тарас Бульба» Приїзд Тарасових синів з бурси Ілюстрація до романа М. В. Гоголя «Тарас Бульба» Приїзд Тарасових синів з бурси

Шевченко зробив великий внесок у розвиток побутового жанру і став його засновником в українському Шевченко зробив великий внесок у розвиток побутового жанру і став його засновником в українському мистецтві. Особливо хвилювало художника невільне, часто трагічне становище жінки. Нащо мені чорні брови, Нащо карі очі, Нащо літа молодії, Веселі дівочі? Літа мої молодії Марно пропадають, Очі плачуть, чорні брови Од вітру линяють. Серце в'яне, нудить світом, Як пташка без волі. Нащо ж мені краса моя, Коли нема долі?

В. Даль, Т. Шевченко и М. Щепкін зустрічаються з Катериною В. Даль, Т. Шевченко и М. Щепкін зустрічаються з Катериною

Мар’яна та хвора мати Мар’яна та хвора мати

Ой одна я, одна, Як билиночка в полі, Та не дав мені Бог Ані Ой одна я, одна, Як билиночка в полі, Та не дав мені Бог Ані щастя, ні долі. Тільки дав мені Бог Красу — карії очі, Та й ті виплакала…

Сліпа з дівчинкою Сліпа з дівчинкою

Акварель «Циганкаворожка» (1841) Це бувальщина про те, як молода дівчина вирішила вдатися до гадання Акварель «Циганкаворожка» (1841) Це бувальщина про те, як молода дівчина вирішила вдатися до гадання циганки щодо своєї майбутньої долі. З подвійним почуттям остраху і надії, навіть побоюючись глянути на свою «пророчицю» , чекає чорнява красуня на її «вирок» .

Перерване побачення Перерване побачення

 Казашка Катя Казашка Катя

У майстерні У майстерні

Сонце заходить, гори чорніють, Пташечка тихне, поле німіє, Радіють люде, що одпочинуть, А я Сонце заходить, гори чорніють, Пташечка тихне, поле німіє, Радіють люде, що одпочинуть, А я дивлюся. . . і серцем лину В темний садочок на Україну. Лину я, лину, думу гадаю, І ніби серце одпочиває. Чорніє поле, і гай, і гори, На синє небо виходить зоря.

 У 1843 році під час подорожі по Україні любов до рідного краю наштовхнула У 1843 році під час подорожі по Україні любов до рідного краю наштовхнула його на створення цілої серії картин. Уміння інтерпретатора історії Шевченко виявив у трьох офортах серії “Живописна Україна” – “Дари в Чигирині 1649 року”, “Судня рада” і “Старости”, на яких відображено історичні місця, побут і природу країни.

 Дари в Чигирині Дари в Чигирині

 Судня рада Судня рада

 Сільська родина Сільська родина

У 1845 -1847 роках Тарас Григорович створив ряд портретів, які переконливо свідчать про зростання У 1845 -1847 роках Тарас Григорович створив ряд портретів, які переконливо свідчать про зростання художника, про поглиблення психологічної характеристики образів. Він почав працювати над ними ще кріпаком. Створені ним образи відзначаються невимушеністю, відсутністю нарядності, вдалою композиційною бадьорістю і свіжістю барв, намаганням дати психологічну характеристику людині.

Портрет Е. Кейкуатової Портрет Е. Кейкуатової

Портрет Ганни Закревської 21 -річна пані полковникова пробудила у Тарасові чуттєві порухи серця. Портрет Ганни Закревської 21 -річна пані полковникова пробудила у Тарасові чуттєві порухи серця.

Портрет Х. М. Маєвської Портрет Х. М. Маєвської

Портрет незнайомки у блакитній сукні Портрет незнайомки у блакитній сукні

Портрет Агати Усковоі з донькою Наталею Портрет Агати Усковоі з донькою Наталею

Портрет Марії Федорівни Катеринич Портрет Марії Федорівни Катеринич

Портрет Петра I Портрет Петра I

Портрет Б. П. Шереметьєва ( гравюра) Портрет Б. П. Шереметьєва ( гравюра)

Портрет О. В. Суворова Портрет О. В. Суворова

Портрет Г. А. Потемкіна Портрет Г. А. Потемкіна

Портрет О. Румянцева Портрет О. Румянцева

Портрет М. І. Кутузова Портрет М. І. Кутузова

Портрет П. О. Закревського Портрет П. О. Закревського

 Портрет М. С. Щепкіна Портрет М. С. Щепкіна

Портрет І. А. Крилова Портрет І. А. Крилова

 Портрет Є. Гребінки Портрет Є. Гребінки

Портрет О. Є. Коцебу художника - баталіста Портрет О. Є. Коцебу художника - баталіста

Історія завжди була головною темою для Т. Шевченка - художника. У своїх художніх творах Історія завжди була головною темою для Т. Шевченка - художника. У своїх художніх творах він відібражав трагічні сторінки древньої історії – “Смерть Цезаря”, “Смерть Лукреції”, картина останніх днів життя великого полководця О. Македонського та інші.

 Смерть Богдана Хмельницького Смерть Богдана Хмельницького

Смерть Лукреції Смерть Лукреції

Олександр Македонський виказує довіру своєму лікарю Пилипу Олександр Македонський виказує довіру своєму лікарю Пилипу

Олег Шуляк “Ілюзорна” Олег Шуляк “Ілюзорна”

Олександр Мухин Портрет Т. Шевченка Олександр Мухин Портрет Т. Шевченка

І. М. Крамськой Портрет Т. Г. Шевченка І. М. Крамськой Портрет Т. Г. Шевченка

Як умру, то поховайте Мене на могилі, Серед степу широкого, На Вкраїні милій, Щоб Як умру, то поховайте Мене на могилі, Серед степу широкого, На Вкраїні милій, Щоб лани широкополі, І Дніпро, і кручі Було видно, було чути, Як реве ревучий.