5.09.12 ТЕМА 1 ТУРИЗМ ЯК ГАЛУЗЬ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ

Скачать презентацию 5.09.12 ТЕМА 1 ТУРИЗМ ЯК ГАЛУЗЬ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ Скачать презентацию 5.09.12 ТЕМА 1 ТУРИЗМ ЯК ГАЛУЗЬ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ

14198-topic_1_2012.ppt

  • Количество слайдов: 47

>5.09.12 ТЕМА 1  ТУРИЗМ ЯК ГАЛУЗЬ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ  Лектор: к.е.н., доц. Лапшина 5.09.12 ТЕМА 1 ТУРИЗМ ЯК ГАЛУЗЬ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ Лектор: к.е.н., доц. Лапшина І. А.

>ПЛАН  1. Основні тенденції       міжнародного туризму (МТ) ПЛАН 1. Основні тенденції міжнародного туризму (МТ) 2. Визначення основних понять міжнародного туризму (МТ) 3. Класифікація туризму

>

>1.Туризм - одна з найбільших високоприбуткових і найбільш динамічних галузей економіки. У сфері туризму 1.Туризм - одна з найбільших високоприбуткових і найбільш динамічних галузей економіки. У сфері туризму зайнято понад 250 млн чоловік, тобто кожен десятий працівник у світі. на його частку приходиться 7% загального обсягу інвестицій, 11% світових споживчих витрат, 5% усіх податкових надходжень і третина світової торгівлі послугами.

>Туризм впливає на такі ключові сектори господарства, як:   транспорт і зв'язок, Туризм впливає на такі ключові сектори господарства, як: транспорт і зв'язок, торгівля, будівництво, сільське господарство, виробництво товарів народного споживання, виступаючи каталізатором соціально-економічного розвитку.

>ТУРИЗМ І            ТУРИЗМ І КРИЗА…

>Тенденція-2009:  більшість туристів  прагнуть  економити  на всьому Економічна криза пожвавлює Тенденція-2009: більшість туристів прагнуть економити на всьому Економічна криза пожвавлює ринок внутрішнього туризму. Проте оператори ринку в сфері виїзного туризму цього року почувають себе не дуже впевнено. Бюджет середньостатистичного туриста скоротився на 10-25%.

>США За даними уряду США, у 2009 р. понад третини американців скоротили свою відпустку. США За даними уряду США, у 2009 р. понад третини американців скоротили свою відпустку. Зниження турпотоку в сезон літніх канікул на 25%.

>Сьогодні уряди багатьох розвинених держав намагаються підтримати розвиток внутрішнього туризму і зробити все можливе Сьогодні уряди багатьох розвинених держав намагаються підтримати розвиток внутрішнього туризму і зробити все можливе для того, щоб гроші відпочиваючих не залишили межі батьківщини.

>Австралія Профільне міністерство Австралії почало пропагувати гасло: «Не подорожуєш - не живеш».  Так Австралія Профільне міністерство Австралії почало пропагувати гасло: «Не подорожуєш - не живеш». Так називається нова програма, що пропагує серед австралійців відпочинок у рідних пенатах.

>Канада Уряд Канади протягом 2 років надасть місцевій комісії з туризму додаткові 40 млн Канада Уряд Канади протягом 2 років надасть місцевій комісії з туризму додаткові 40 млн у нацвалюті на проекти з розвитку внутрішнього туризму. Кошти підуть на модернізацію внутрішньої залізничної системи, поліпшення туристичної інфраструктури канадського Національного парку, а також на будівництво кемпінгів і турцентрів.

>Україна, 2011 р. В’їзний туризм     з 24,5 млн. іноземців, які Україна, 2011 р. В’їзний туризм з 24,5 млн. іноземців, які в’їхали до нашої країни, 1,2 млн. в’їхали з туристичною метою, що на 20% більше, ніж у 2010 р. Виїзний туризм, всього закордон виїхало 20,3 млн. українців, з них 1,6 млн. з туристичною метою - на 30% більше порівняно з 2010 р.

>Євро-2012  За час Євро-2012 Україну відвідали майже 2 млн. іноземців Кожен гість залишив Євро-2012 За час Євро-2012 Україну відвідали майже 2 млн. іноземців Кожен гість залишив в Україні в середньому $400, тобто в цілому уболівальники витратили близько мільярда доларів.

>Євро-2012 тільки погіршив туристичний імідж Україні?  Згідно з даними опитування, здійсненого консалтинговою фірмою Євро-2012 тільки погіршив туристичний імідж Україні? Згідно з даними опитування, здійсненого консалтинговою фірмою Trendscope на замовлення Travel Industry Club, 52% менеджерів у сфері туризму вважають, що Євро-2012 приніс туристичному іміджу країни більше шкоди, ніж вигоди. І тільки 32% вважають, що Україну можна сприймати як привабливе місце для туристів. Відвідати Україну особисто під час чемпіонату хотіли б 14% менеджерів.

>Українські туристи почали більше цікавитись подієвим туризмом.  Вони хочуть відвідувати семінари, фестивалі – Українські туристи почали більше цікавитись подієвим туризмом. Вони хочуть відвідувати семінари, фестивалі – у Львові, у Кам’янець-Подільському. Винні тури по Одесі, по Криму користуються великою популярністю» українців також більше почали цікавити велотури, пішохідні тури в гори та екологічний туризм.

>

>Структура в’їзного турпотоку за країнами походження Структура в’їзного турпотоку за країнами походження

>Рейтинг 10 головних країн в’їзного туризму: Рейтинг 10 головних країн в’їзного туризму:

>Структура виїзного турпотоку за мотивацією: Структура виїзного турпотоку за мотивацією:

>Структура виїзного турпотоку за країнами походження: Структура виїзного турпотоку за країнами походження:

>Рейтинг 10 головних країн виїзного туризму: Рейтинг 10 головних країн виїзного туризму:

>В Туреччині в 2010 р. відпочило близько 650 тис. людей, то в Греції – В Туреччині в 2010 р. відпочило близько 650 тис. людей, то в Греції – трохи більше ніж 100 тис.

>Процес оформлення документів для відпочинку до Греції спростився, а тури подешевшали. У результаті кількість Процес оформлення документів для відпочинку до Греції спростився, а тури подешевшали. У результаті кількість туристів, що відпочили в Греції в 2010 році, збільшилася в півтора разу.

>

>За даними порталу Rabota.ua, кількість вакансій у сфері туризму навесні 2011 р. (березень 2011 За даними порталу Rabota.ua, кількість вакансій у сфері туризму навесні 2011 р. (березень 2011 - травень 2011) зросла в 4,5 рази порівняно з весною 2010 р. Основним чинником, який сильно вплинув на ринок праці у сфері туризму, цього року стало скасування на початку 2011 р. ліцензії на турагентську діяльність. Те, що турагентську діяльність тепер може вести будь-яка фізична особа — підприємець або юридична особа, логічно призвело до збільшення кількості турагентств і відповідно вакансій саме у сфері продажу туристичних послуг

>2. Визначення основних понять міжнародного туризму 2. Визначення основних понять міжнародного туризму

>Туризм - тимчасовий виїзд особи з місця постійного проживання в оздоровчих, пізнавальних, професійно-ділових чи Туризм - тимчасовий виїзд особи з місця постійного проживання в оздоровчих, пізнавальних, професійно-ділових чи інших цілях без здійснення оплачуваної діяльності в місці перебування Tурист - особа, яка здійснює подорож по Україні або до іншої країни з не забороненою законом країни перебування метою на термін від 24 год. до 1 року без здійснення будь-якої оплачуваної діяльності та із зобов'язанням залишити країну або місце перебування в зазначений термін

>Туристичний продукт  Туристичний продукт    -    попередньо Туристичний продукт Туристичний продукт - попередньо розроблений комплекс тур. послуг, який поєднує не менше ніж дві такі послуги, що реалізується або пропонується для реалізації за визначеною ціною. До його складу входять: - послуги перевезення, - послуги розміщення, - інші туристичні послуги, не пов'язані з перевезенням і розміщенням (послуги з організації відвідувань об'єктів культури, відпочинку та розваг, реалізації сувенірної продукції тощо);

>Просування тур. продукту    комплекс заходів, спрямованих на створення та підготовку до Просування тур. продукту комплекс заходів, спрямованих на створення та підготовку до реалізації тур. продукту чи тур. послуг (організація рекламно-ознайомлювальних подорожей, участь у спеціалізованих виставках, ярмарках, видання каталогів)

>Організаційні форми туризму   -  в'їзний туризм - подорожі в межах України Організаційні форми туризму - в'їзний туризм - подорожі в межах України осіб, які постійно не проживають на її території, виїзний туризм -подорожі громадян України та осіб, які постійно проживають на території України, до іншої країни. Внутрішній туризм - подорожі в межах території України громадян України та осіб, які постійно проживають на її території.

>Види туризму   дитячий; молодіжний; сімейний; для осіб похилого віку; для інвалідів; культурно-пізнавальний; Види туризму дитячий; молодіжний; сімейний; для осіб похилого віку; для інвалідів; культурно-пізнавальний; лікувально-оздоровчий; спортивний; релігійний; екологічний (зелений); сільський; підводний; гірський; пригодницький; мисливський; автомобільний; самодіяльний

>Суб'єкти туристичної діяльності    туристичні оператори - юридичні особи, створені згідно із Суб'єкти туристичної діяльності туристичні оператори - юридичні особи, створені згідно із законодавством України, для яких виключною діяльністю є організація та забезпечення створення туристичного продукту, реалізація та надання туристичних послуг, а також посередницька діяльність із надання характерних та супутніх послуг і які в установленому порядку отримали ліцензію на туроператорську діяльність

>туристичні агенти - юридичні особи, створені згідно із законодавством України, а також фізичні особи туристичні агенти - юридичні особи, створені згідно із законодавством України, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють посередницьку діяльність з реалізації тур. продукту туроператорів та тур. послуг інших суб'єктів туристичної діяльності, а також посередницьку діяльність щодо реалізації характерних та супутніх послуг і які в установленому порядку отримали ліцензію на турагентську діяльність; інші суб'єкти підприємницької діяльності, що надають послуги з тимчасового розміщення (проживання), харчування, екскурсійних, розважальних та інших туристичних послуг

>3. Класифікація туризму Міжнародний туризм охоплює поїздки подорожуючих осіб з туристськими цілями за межі 3. Класифікація туризму Міжнародний туризм охоплює поїздки подорожуючих осіб з туристськими цілями за межі країни постійного проживання. Перетинання державного кордону для них пов'язано з формальностями: оформленням закордонних паспортів і віз проходженням митних процедур валютним і медичним контролем

>Внутрішній туризм не пов'язаний з перетинанням державного кордону і не вимагає дотримання туристських формальностей. Внутрішній туризм не пов'язаний з перетинанням державного кордону і не вимагає дотримання туристських формальностей. Він являє собою міграційні потоки людей у межах країни постійного проживання з туристськими цілями. Національна грошова одиниця, використовувана повсякденно, продовжує залишатися засобом обігу, а рідна туристу мова — засобом спілкування.

>Туризм залежно від цілей подорожі  - подорожі з метою розваг і відпочинку Туризм залежно від цілей подорожі - подорожі з метою розваг і відпочинку - діловий туризм

>Подорожі з метою розваг і відпочинку складають основу міжнародного туристського обміну.  На їхню Подорожі з метою розваг і відпочинку складають основу міжнародного туристського обміну. На їхню частку приходиться близько 70% світового туризму. Вони поєднують оздоровчі, пізнавальні, аматорські спортивні поїздки і т.д.

>Діловий туризм охоплює подорожі з службовими цілями без отримання доходів по місцю відрядження. Діловий туризм охоплює подорожі з службовими цілями без отримання доходів по місцю відрядження. На відміну від поїздок на відпочинок рішення про відрядження, джерела і розміри її фінансування приймають, як правило, не самі туристи, а інші особи (начальник по службі, керівник фірми).

>Діловий туризм: власне бізнеси-поїздки,  конгресно-виставковий  інсентив-туризм (від англ. incentive - спонукальний, що Діловий туризм: власне бізнеси-поїздки, конгресно-виставковий інсентив-туризм (від англ. incentive - спонукальний, що заохочує) - поїздки, якими фірма нагороджує своїх співробітників за високі показники в роботі.

>Організований і неорганізований туризм   Організований туризм - строго регламентовані подорожі, пропоновані туристськими Організований і неорганізований туризм Організований туризм - строго регламентовані подорожі, пропоновані туристськими фірмами і реалізовані на умовах попередньої оплати Неорганізовані туристи не зв'язані ніякими взаємними зобов'язаннями з різного роду посередниками, насамперед туристськими фірмами. Вони подорожують на принципах самодіяльності і самообслуговування. Типовий приклад неорганізованого туризму — поїздки шляхом автостопа з використанням як засіб пересування побіжних автомобілів.

>Індивідуальний і груповий туризм Індивідуальний туризм - від 1 до 5 осіб  Груповий Індивідуальний і груповий туризм Індивідуальний туризм - від 1 до 5 осіб Груповий туризм –6-7 осіб і більше. Групові подорожі, як правило, організуються на основі спільності інтересів їхніх учасників.

>Комерційний соціальний туризм   Концепція соціального туризму побудована на 3 основних принципах: Комерційний соціальний туризм Концепція соціального туризму побудована на 3 основних принципах: 1)забезпечення відпочинку всіх і кожного члена суспільства шляхом широкого залучення в сферу туризму людей з низьким рівнем доходів 2)субсидування туризму незаможних 3)активна участь центральних урядових, муніципальних, суспільних і комерційних структур у його розвитку

>Масовий і елітарний туризм  Особливість сучасного етапу розвитку туризму розкривається через поняття Масовий і елітарний туризм Особливість сучасного етапу розвитку туризму розкривається через поняття "масовий туризм". Воно відбиває процесі демократизації і розширення туристського руху. У країнах Заходу більш половини населення є споживачами туристських товарів і послуг. Поняття "масовий туризм" введено і використовується як альтернатива аристократичному туризму XIX ст.

>Елітарний туризм розрахований на заможну клієнтуру.  Для даної категорії споживачів рівень  цін Елітарний туризм розрахований на заможну клієнтуру. Для даної категорії споживачів рівень цін на ринку не має особливого значення, але вони висувають підвищені вимоги до якості пропонованих товарів і послуг. Він сприяє поширенню нових більш високих стандартів він обслуговування і сприяє поліпшенню якості життя населення. Тому елітарний туризм нерідко називають "туристським локомотивом".

>Стійкий і екологічний туризм   Інформованість населення про стан навколишнього середовища і екологізація Стійкий і екологічний туризм Інформованість населення про стан навколишнього середовища і екологізація свідомості людей приводять до того, що екологічна обстановка служить одним з головних критеріїв місця і форми відпочинку. Ця тенденція виявляється в зростанні попиту на альтернативні види туризму, зокрема екологічний туризм.

>Рекомедована література Журнал “Міжнародний туризм ”http://intour.com.ua/ Закон України “Про внесення змін до Закону України Рекомедована література Журнал “Міжнародний туризм ”http://intour.com.ua/ Закон України “Про внесення змін до Закону України Про туризм (№324/95-ВР)” від 01.2004 р. www.rada.gov.ua/zakon. Офіційний сайт Всесвітньої туристичної організації /http://www. world – tourizm.org.

>ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!!! ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!!!