27.04.15. Методи спостереження та реєстрації елементарних частинок. Дозиметри.

Скачать презентацию 27.04.15. Методи спостереження та реєстрації елементарних частинок. Дозиметри. Скачать презентацию 27.04.15. Методи спостереження та реєстрації елементарних частинок. Дозиметри.

23-dozimetr.ppt

  • Количество слайдов: 23

>27.04.15. Методи спостереження та реєстрації елементарних частинок. Дозиметри. 27.04.15. Методи спостереження та реєстрації елементарних частинок. Дозиметри.

>— доза радіоактивного пироміювання  де E — енергія іонізуючого випромінювання, m – маса — доза радіоактивного пироміювання де E — енергія іонізуючого випромінювання, m – маса тіла, що цю енергію отримує. [D]=[Гр] – грей. 0,05 Гр на рік — гранично припустима доза опромінення. 2 Гр — променева хвороба. 6-8 Гр — смертельна доза. Природній радіаційний фон – 0,1~0,3 мкЗв/год.

>Променева хвороба Промене́ва хворо́ба— захворювання, що виникає в результаті одержання підвищеної дози радіації, включаючи Променева хвороба Промене́ва хворо́ба— захворювання, що виникає в результаті одержання підвищеної дози радіації, включаючи опромінення рентгенівськими променями, гамма-променями, нейтронами й іншими видами ядерного випромінювання у вигляді опадів чи вибуху атомної бомби. Подібне випромінювання іонізує атоми тіла, виникає слабкість, нудота й інші симптоми. Клітини тіла можуть постраждати навіть при невеликих дозах, що приводить до лейкемії. Може викликати порушення в генах, що, у свою чергу, веде до народження хворих дітей чи дітей з генними мутаціями. Розрізняють гостру і хронічну форми променевої хвороби. До заходів невідкладної медичної допомоги відносять такі: механічне усунення радіоактивних речовин із організму людини шляхом промивання шлунка теплою водою, вживання проносних і сечогінних засобів, промивання рота і очей, застосовування відхаркувальних препаратів при попаданні радіоактивних речовин в дихальні шляхи.

>Ступені променевої хвороби Ступені променевої хвороби

>Ступені променевої хвороби Ступені променевої хвороби

>

>

>6 серпня 1945, о 9:15 ранку за токійським часом, літак B-29 6 серпня 1945, о 9:15 ранку за токійським часом, літак B-29 "Enola Gay“ скинув атомну бомбу урану, під кодовою назвою "Малюк" на Хіросіму. У хвилини, половина з міста зникла. За американськими оцінками, 60000 до 70000 чоловік були вбиті або пропали без вісті, 140000 були потерпілими, багато хто залишився без даху в результаті бомби. Через три дні після Хіросіми з бомбардувальника "Bockscar" досяг неба над Кокура вранці 9 серпня, але відмовився від головної мети через димове покриття і змінив курс на Нагасакі. О 11:02 ранку бомба "Товстун" вибухнула 1800 футів вище міста, щоб домогтися максимального ефекту вибуху.

>

>

>

>АН602 (она же «Царь-бомба», «Кузькина мать» а также (ошибочно) РДС-202 и РН202 ) —термоядерная АН602 (она же «Царь-бомба», «Кузькина мать» а также (ошибочно) РДС-202 и РН202 ) —термоядерная авиационная бомба, разработанная в СССР в 1954—1961 гг. группой физиков-ядерщиков под руководством академика Академии наук СССР И. В. Курчатова. Самое мощное взрывное устройство за всю историю человечества. Полная энергия взрыва, по разным данным, составляла от 57 до 58,6 мегатонн в тротиловом эквиваленте, или около 2,4·1017 Дж, что соответствует дефекту массы 2,65 кг. В группу разработчиков входили А. Д. Сахаров, В. Б. Адамский, Ю. Н. Бабаев, Ю. Н. Смирнов, Ю. А. Трутнев и другие. Испытания бомбы состоялись 30 октября 1961 г. Подготовленный Ту-95В с реальной бомбой на борту, пилотируемый экипажем в составе: командир корабля А. Е. Дурновцев[12], штурман И. Н. Клещ, бортинженер В. Я. Бруй, вылетел с аэродрома Оленья и взял курс на Новую Землю. В испытаниях участвовал также самолёт-лаборатория Ту-16А.

>

>Захист від радіації: Особливий стиль прибирання. Меню для захисту від радіації. Відомо, що деякі Захист від радіації: Особливий стиль прибирання. Меню для захисту від радіації. Відомо, що деякі продукти накопичують радіацію дуже інтенсивно, а деякі - майже немає. Під час радіоактивної загрози потрібно виключити з раціону такі продукти: гриби, м'ясо з кістками (чисте м'ясо можна використовувати), всі види листової капусти, морква, буряки, редиску, ріпу, річкову та ставкову рибу. З інших овочів і фруктів необхідно зрізати шкірочку. Обов'язково пийте більше води (виключно артезіанської з джерел, що залягають на глибині понад 180 метрів). Зелений чай та червоне сухе вино не «виводить» радіонукліди, але добре захищає клітини нашого організму від їх впливу. Ліки від радіації. Особиста гігієна.

>

>

>Детектор — це прилад для виявлення різних фізичних явищ, частинок, променів.  Усі сучасні Детектор — це прилад для виявлення різних фізичних явищ, частинок, променів. Усі сучасні реєстрації ядерних частинок і випромінювань умовно можна розбити на дві групи: а) трекові методи, що дозволяють відтворити слід частинки; б) лічильні методи, засновані на використанні приладів, що підраховують число частинок того чи іншого типу.

>Камера Вільсона 1912 року Вільсон запропонував пристрій, у якому швидка заряджена частинка залишає слід. Камера Вільсона 1912 року Вільсон запропонував пристрій, у якому швидка заряджена частинка залишає слід. Дія камери Вільсона заснована на конденсації перенасиче­ної пари на йонах з утворенням крапельок води. Ці йони створює уздовж своєї траєкторії заряджена частка, що рухається. Крапельки утворюють видимий слід частинки, що пролетіла, — трек. 1952 р. (амер. Д. Глейзер) – використання для виявлення треків частинок перегрітої рідини. У цій рідині на йонах, що утворюються під час руху швидкої зарядженої частинки, виникають бульбашки пари, що дають видимий трек. Камери такого типу були названі бульбашковими.

>Лічильник Гейгера Лічильник було винайдено 1908 року Гейгером й удосконалено Мюллером. Робота лічильника заснована Лічильник Гейгера Лічильник було винайдено 1908 року Гейгером й удосконалено Мюллером. Робота лічильника заснована на ударній іонізації. Гамма-кванти, що випускаються радіоактивним ізотопом, потрапляючи на стінки лічильника, вибивають із нього електрони. Електрони, рухаючись у газі і зіштовхуючись з атомами газу, вибивають з атомів електрони й створюють позитивні йони й вільні електрони. Електричне поле між катодом та анодом прискорює електрони до енергій, за яких по­чинається ударна йонізація. Виникає лавина йонів, і струм через лічильник різко зростає. При цьому на опорі В утворюється імпульс напруги, що подається в реєструвальний пристрій.

>Домашнє завдання: § 38-39 Домашнє завдання: § 38-39

>

>

>НОРМА РАДИАЦИИ НОРМА РАДИАЦИИ